تبلیغات
معرفی راههای کسب درآمد از اینترنت - طریقه ساخت وبلاگ و صفحات وب

با ما باشید.

یكی از پدیده های جدید و تاثیر گذار در حیطه اینترنت، وبلاگ می باشد. در سالهای اخیر این پدیده انقلابی در اینترنت و فرهنگ استفاده از آن به وجود آورده است. دلیل این امر قابلیت هائی است كه در وبلاگ ها نهفته است.مهمترین قابلیت كه تفاوت عمده وبلاگ و سایت نیز به حساب می آید این است كه ایجاد یك وبلاگ احتیاج به تخصص و دانش خاصی ندارد و همین امر باعث شده است كه افراد زیادی به وبلاگ نویسی روی بیاورند. در میان این افراد می توان طیف بسیار گسترده ای از افراد را مشاهده كرد. از پزشك و پرستار گرفته تا روزنامه نگار و دانشجو. تفاوت دیگر، رایگان بودن ایجاد و استفاده از وبلاگ هاست كه این تفاوت نیز نقش بسیار مهمی در استقبال افراد و بخصوص جوانان از این پدیده دارد. همین استقبال گسترده باعث شده اطلاعات و مطالب بسیار مفیدی از این رهگذر به عرصه اینترنت افزوده شود. اطلاعاتی كه ما تا پیش از این به علت نا آشنائی این اقشار با طراحی صفحات وب، از آنها محروم بوده ایم. این پدیده بخصوص در ایران با استقبال گسترده تری مواجه شده است. بطوری كه مطالب فارسی كه در سال 1381 به اینترنت افزوده شده از مجموع تمام مطالبی كه تا قبل از آن به زبان فارسی در اینترنت موجود بوده بیشتر است . یك تفاوت دیگر بین وبلاگ و سایت های معمولی، پویا بودن وبلاگ ها است. اكثر سایت ها ماهیتی ایستا و ساكن دارند و معمولا به سرعت تغیر نمی كنند یا اگر تغیر كنند، بخش كوچكی از آنها تغیر می كند ( به استثنای سایتهای خبری و برخی سایتهای دیگر). ولی اگر پس از ده روز به یك وبلاگ فعال مراجعه كنید، ممكن است اثری از نوشته های قبلی نبینید زیرا وبلاگ ها ماهیتی پویا و روز آمد شونده دارند و به تبع همین ماهیت، بازدید كنندگان وبلاگ ها هم بسیار بیشتر و در فواصل زمانی كمتر به وبلاگ ها سر می زنند . در هر حال رشد این پدیده بخصوص در ایران نشانه ای میمون از یك رویكرد مثبت به علم و دانش و به اشتراك گذاشتن آن با دیگران است .

وبلاگ چیست؟

وبلاگ پدیده ای نوپا در عرصه اینتر نت است و بیش از چند سال از پیدایش آن نمی گذرد. وبلاگ (Weblog) -كه به آن بلاگ( Blog )نیز اطلاق می شود- تركیبی است از دو كلمه webبه معنای شبكه جهانی و log (به معنای گزارش روزانه یا روز نوشت) و به یاد داشتهائی گفته می شود كه توسط یك یا چند نفر بصورت روزانه، هفتگی یا گاه به گاه نوشته شده و در عرصه اینترنت قرار می گیرد. چند معنی فارسی نیز برای آن ابداع شده است. مثل تار نگار یا تار نگاشت كه كمتر مورد استفاده قرار می گیرند. هر فردی كه به اینترنت دسترسی داشته باشد و مطلبی برای نوشتن داشته باشد می تواند بطور رایگان (یا در صورت تمایل با صرف هزینه)، صاحب یك وبلاگ شود. مطالبی كه در وبلاگ نوشته می شوند ممكن است خاطرات شخصی ، خبر ، مقالات علمی و یا نکات تبلیغی و هرگونه مطلب قابل نگارشی باشند. علاوه برا ین نظرات خوانندگان وبلاگ ها نیز جزو مطالب وبلاگ محسوب می شود.

از کدام سیستمهای میزبانی شروع کنیم ؟

در ایران وبلاگهای متعددی یافت میشود که مهمترین آنها از نظر سرعت و کیفیت وبلاگهای Mihanblog و Blogfa  میباشد :

ما از بین تمام موارد موجود میهن بلاگ را توصیه میکنیم !

چرا میهن بلاگ ؟ چون داراس سرعت بالایی است – دارای دامین های رایگان مختلفی است – امکانات کاربری بالایی دارد  - دارای قابلیتهای فراوان و همچنین کنتور رایگان میباشد  - و دارای امکان درج عکس و کدهای HTML میباشد – دارای امکانات نظر سنجی و ارسال پیام گروهی نیز میباشد و .....

روش ساخت :

ا – اولین قدم ثبت نام در این سیستم میباشد . برای ثبت نام ابتدا باید وارد سایت میهن بلاگ به نشانی زیر شویم :

www.mihanblog.com

سپس زبان صفحه را به فارسی تغییر میدهیم .

2 – سپس وارد بخش ثبت نام میشویم .در این بخش باید مشخصات وبلاگی را که میخواهید ایجاد بکنید را ثبت کنید .

در قسمت نام کاربری دقت کنید زیرا برای ورود به سایت به آن نیاز خواهید داشت .

در قسمت پسورد حداقل از 6 کاراکتر استفاده نمایید و از ترکیبی از حروف و اعداد استفاده کنید تا غیر قابل حدس زدن برای سایرین باشد .

در حفظ و نگهداری از پسورد و نام کاربری خود دقت نمایید و برای هر وبلاگی که میسازید همانطور که مجبور هستید نامی جدید برای وبلاگ انتخاب کنید برای نام کاربری و پسورد خود نیز مشخصات جدیدی در نظر بگیرید بطوری که هر وبلاگی را با یک نام کاربری و پسورد متفاوت اداره نمایید .

3 - عنوان ای را که دوست دارید با آن سایت شما و وبلاگتان شناخته شود را نیز قید کنید . مثلا : وبلاگ عکسهای دیدنی

4 - کد امنیتی موجود در صفحه را عینا یاداشت نمایید و ایمیل خود را نیز دقیق وارد بکنید زیرا بعد از ثبت نام مشخصات وبلاگی را که ثبت کرده اید برای ایمیل شما ارسال خواهد شد پس دقت کنید که آدرس ایمیل اشتباهی ندهید .

توجه : حتما بعد از ثبت نام ایمیل خود را چک کرده و بعد از فعال سازی وبلاگتان توسط ایمیل تاییدی که از طرف میهن بلاگ برایتان ارسال شده است آن را حذف نمایید تا احیانا در صورت هک شدن آی دی ایمیلتان مشخصات ورودی وبلاگتان لو نرود .

5 - سپس دکمه ثبت مشخصات را فشار دهید تا وبلاگتان ثبت شود .

در صورتی که قبل از شما کسی آدرسی با مشخصات درخواستی شما ثبت نکرده باشد وبلاگ شما ساخته شده و سیستم به شما پیغام ختم ثبت نام را اعلام میکند ولی اگر آدرسی با مشخصات قبلی وجود داشته باشد سیستم از شما میخواهد که آدرس دیگری را ثبت کنید .

( آدرس وبلاگ همان نام و عبارت لاتینی است که برای ورود سایت و وبلاگ بر روی اینترنت و نوار آدرس مورد استفاده قرار میگیرد میباشد . آدرس شما در سیستم میهن بلاگ به شکل زیر قرار داده میشود :

www.yourname.mihanblog.com

بجای گزینه یوزر نیم آدرسی را که شما ثبت کرده اید قرار میگیرد . )

در اینجا کار ثبت وبلاگ شما به پایان رسید و حال باید وارد وبلاگ شده و یک سری تنظیماتی را انجام دهید .

 

برای ورود به وبلاگتان مجددا وارد منوی اصلی سایت میهن بلاگ شوید .

سپس از نوار بالای صفحه  به ترتیب از چپ به راست گزینه های موجود را پر میکنید :

اول اسم وبلاگ یا همان آدرس وبلاگتان را مینویسید .

توجه کنید آدرس وبلاگتان را در اینجا بدون www   و بدون mihanblog.com   قرار دهید .

سپس یوزر نیم یا همان نام کاربری خود را قید کنید .

بعد از آن پسورد و شماره رمزتان را قید نمایید .

و در آخر دکمه ورود را کلیک کنید – در این لحظه اگر همه اطلاعات را درست قید کرده باشید وارد صفحه پنل مدیریتی وبلاگ خود میشوید .

در اینجاست که باید تنظیماتی را انجام دهید .

در مورد تنظیمات وبلاگ اصولا همه موارد قابل تغییر و سفارشی کردن میباشد و این کاملا بستگی به خود شما دارد که چه چیزهایی را عوض کرده یا بی تغییر بگذارید اما نکاتی وجود دارد که برای شروع حتما باید تغییراتی در آن بدهید و آن شامل نکات زیر است .

( به عکسهای تکمیلی همراه فایل آموزشی نیز دقت بکنید )

حالا که شما وارد قسمت مدیریت وبلاگتون شده اید عجله نکنید چون باید اول یک قالب زیبا برای وبلاگتون انتخاب کنید برای این کار باید به قسمت"انتخاب قالب اصلی وبلاگ" بروید.خب در اینجا بهترین و شیکترین قالب های وبلاگ وجود داره که شما یکی رو انتخاب میکنید.

حالا اگر خواستید میتونید وارد وبلاگتون بشین و یه ارزیابی از قالب خود بکنید.

 

حالا میریم سراغ پر کردن وبلاگ از مطالب گوناگون شما اول باید در قسمت مدیریت وبلاگ گزینه "مدیریت موضوعات وبلاگ" رو انتخاب کنید وقتی این کار را انجام دادین یک صفحه باز میشه که موضوعات وبلاگ در اون قرار دارد شما روی "موضوع جدید" کلیک میکنید و یک موضوع انتخاب میکنید شما میتونید که این کار رو چند بار هم انجام بدین.

 

نوشتن مطلب در وبلاگ:

حالا شما باید روی "ارسال مطلب"کلیک کنید بعد یک صفحه باز میشه که در اون یه کادر بزرگ هست که شما میتونید در اون یادداشت کنید اما بالای این کادر ۲ کادر کوچک هم هست که در شکل زیر مشخص هست.

در یکی موضوع و در یکی عنوان مطلب را مینویسید .( البته میتوانیدخالی نیز بگذارید )

 

وقتی این کار ها رو انجام دادین با کلیک روی گزینه "ارسال مطلب" نوشتتون در وبلاگتون قرار میگیره.

همونطور که گفتم اگر روی ارسال مطلب کلیک کنید نوشتتون بلافاصله در وبلاگتون قرار میگیره.

اگر روی ارسال به آینده کلیک کنید نوشتتون در زمانی غیر از حال در وبلاگتون قرار میگیره.

و اگر شما روی اضافه کردن ادامه مطلب کلیک کنید یک صفحه دیگه باز میشه که میتونید در اون هم مطلبی را بنویسید و وقتی این کار رو کردین و ارسال مطلب رو کلیک کردین در وبلاگتون بازدید کنندگان باید روی ادامه مطلب کلیک کنن تا ادامه مطالبتون رو بخونن.

 

آرشیو ارسالها:

وقتی شما  روی آرشیو ارسالها کلیک کنید یک صفحه باز میشه که ارسال هایی که تاکنون داشتید رو نمایش میده و شما میتونید این مطالب رو یا ویرایش کنید و یا حذف کنید .

 

 

مدیریت کاربران وبلاگ:

اگر شما بصورت گروهی میخواهید وبلاگ درست کنید میتوانید در این قسمت نام کاربران و یا نویسندگان رو یادداشت کنید.

 

مدریت لینکستان وبلاگ:

اگر شما دوستی دارید که وبلاگ یا سایت داره میتونید در این قسمت نام سایت دوستتون و همین طور آدرس سایتش رو بنویسید تا در وبلاگتون قرار بگیره.

( توجه کنید یکی از راههای بالا بردن آمار بازدید تبادل لینک با سایتهای گوناگون است . )

 

مدیریت لینکدونی:

اگر شما سایت یا وبلاگی رو میشناسید که به نظرتون جالب هست میتونید در این قسمت درج کنید.

 

مدریت نظرسنجی:

اگر دوست دارید تا در وبلاگتون سیستم نظرسنجی داشته باشید این گزینه این امکان رو به شما میده.

 

........................................................................................................................

 

تنظیمات وبلاگ:

وقتی روی این گزینه کلیک کنید این نوشته ها ظاهر میشه که راجع به هر کدام توضیح خواهیم داد .

تعدا د ارسالهای در هر صفحه : تعداد ارسالهای در هر صفحه یعنی در صفحات نخست وبلاگتون دوست دارید چند تا مطلب باشه كه البته هر چی كم تر باشه وبلاگتون سرعت بیشتری خواهد گرفت .( توجه کنید بهترین اندازه 20 میباشد )

تعداد لینك ها در لینكدونی : یعنی دوست دارین چند تا لینك در لینكدونیتون وجود داشته باشه.

تعداد ارسالهای گذشته : كه كاربرد چندانی ندارد.

ترتیب چیدن لینك ها : یعنی میخواهید لینكها چطوری در وبلاگتون قرار داشته باشه كه به سلیقه شما بستگی داره.

عنوان وبلاگ : كه خیلی مهم هست و شما به وسیله این گزینه میتونید یك عنوان برای وبلاگتون انتخاب كنید.

متن لینك ادامه مطلب:  بهتر است دست نزنید .

متن كلید جستجو : بهتر است دست نزنید .

متن كلید خبرنامه :بهتر است دست نزنید .

متن كلید نظرسنجی :بهتر است دست نزنید .

آدرس ایمیل مدیر سایت : شما میتونید آدرس ایمیلتون رو در این قسمت بنویسید تا بازدیدكنندگان از این طریق با شما ارتباط برقرار كنند.

تقویم وبلاگ : كه بسته به نظر شما میتونه میلادی یا هجری شمسی باشه.

 

........................................................................................................................

 

ویرایش تنظیمات وبلاگ: با كلیك روی این گزینه تنظیمات شما انجام خواهد شد.

 

بازسازی وبلاگ:

اگر خواستید تا وبلاگتون رو از اول درست كنید از این گزینه كمك بخواهید.

 

ویرایش قالب وبلاگ:

اگر كدهایی كه در این قسمت وجود داره رو شما حذف كنید و یا جابه جا كنید وبلاگتون خراب میشه این گزینه برای این كاربرد داره كه اگر شما كدی جالب داشتید میتونید در این قسمت قرار بدین و ویرایش قالب را كلیك كنید تا ویرایش انجام بشه.

توجه : این قسمت برای قرار دادن کد های لینک باکس و یا کد کنتور و یا کد های مربوط به تبلیغات نیز بسیار کاربرد دارد که ما در قسمت لینک باکسها به آن خواهیم پرداخت . اما اصولا باید بسیار در این موارد دقت کنید زیرا بهم ریختن غیر آگاهانه این کدها باعث خرابی قالب وبلاگ شده و مجبور میشوید که مجددا یک قالب جدید برای وبلاگتان قرار دهید . لذا اگر کد جدیدی را در قسمت ویرایش بخواهیم اضافه کنیم باید کدهای جدید را در آخر همه کدهای موجود در قسمت ویرایش قالب اصلی paste کنیم که این امر باید با زدن چند بار کلید ( اسپیس بار ) و ایجاد فاصله معین و معلوم ایجاد گردد .

 

نکته ( اینکه چگونه یک وبلاگ زیبا داشته باشید و کدهای تبلیغی سایتهای پرداختی را چگونه در وبلاگتان قراردهید را نیز در همین سی دی توضیح داده خواهد شد. )

 

مدیریت پیغام رسان یاهو:

همانطور كه در یاهو مسنجر شما برای كسی آف میگذارید یا شخصی برای شما این قسمت هم همین كار رو انجام میده.و فقط شما باید آی دی خودتون رو در صورت تمایل در كادر این بخش قرار بدین.

 

ثبت در فهرست كاربران:

در سیستم میهن بلاگ و در صفحه نخست بخشی هست بنام فهرست كاربران كه وقتی شما وبلاگتون رو در این بخش معرفی كردین میتونید در اونجا هم مشاهده كنید.

 

مدیریت صفحات اضافی وبلاگ:

شما میتوانید در این بخش ها هم مطلب قرار بدین ولی دیگه مطالب در صفحه نخست وبلاگتون قرار نمیگیره بلكه در گوشه های وبلاگ قرار میگیره.

 

متصل كردن وبلاگ به دامین:

اگر شما دامین داشتید میتونید در این بخش دامین خودتون رو قرار بدین كه البته دامین مجانی نیست و بهتر است از دامین رایگانی که خود سیستم به شما در وقت ثبت نام داده استفاده کنید و به این قسمت کاری نداشته باشید .

 

آمار وبلاگ:در این قسمت تعداد بازدیدكنندگان مشخص هست . ( توجه : اگر بخواهید کنتوری سفارشی را در وبلاگتان قرار دهید باید کد مربوط به کنتور را در آخر کدهای بخش ویرایش قالب اصلی وبلاگ paste   کرده و قرار دهید – البته خود کنتور درون قالب میهن بلاگ کفایت میکند و اصولا نیازی به قرار دادن کنتور دیگری نیست . )

 

پاك كردن اطلاعات وبلاگ:

در این بخش میتوانید اطلاعات و مطالبی كه در وبلاگتون هست پاك كنید.

 

حذف وبلاگ:

در این بخش قادر خواهید بود تا كل وبلاگتون رو حذف كنید.

 

وبلاگ شما: با كلیك روی این گزینه وبلاگ شما به نمایش در خواهدآمد .

 

در اینجا شما با روش ساخت وبلاگ کاملا آشنا شده اید اما ما به شما توصیه اکید میکنیم که حتما قبل از ساخت وبلاگهای اصلی خودتان جهت انجام شروع به کسب درآمد – تعدادی وبلاگ تمرینی با اسامی و یوزر و پسورد موقت و ساده بسازید و در داخلش تمرین ارسال عکس و مطلب و تنظیمات را انجام دهید تا کاملا به امور وبلاگ و مدیریت آن آشنا شوید و سپس اقدام به ساخت وبلاگهای اصلی بکنید – توجه داشته باشید که وبلاگهای تمرینی را هر زمانی که بخواهید میتوانید به طور کامل حذف نمایید و در سیستم میهن بلاگ محدودیتی برای ساخت وبلاگ وجود ندارد و کاملا رایگان است .

Admin Logo
themebox Logoدانلود موزیک ، دانلود آهنگ جدید
دانلود فیلم