تبلیغات
معرفی راههای کسب درآمد از اینترنت - چگونه از وبلاگ نویسی كسب درآمد كنیم؟

با ما باشید.

چگونه از وبلاگ نویسی كسب درآمد كنیم؟

نویسنده :سهیل صادقی
تاریخ:جمعه 29 بهمن 1389-07:45 ب.ظ

 

چگونه از وبلاگ نویسی كسب درآمد كنیم؟

 

امروزه كسب درآمد در اینترنت برای افرادی تازه كار در دنیای اینترنت به خصوص اگر توانایی های دیگری هم داشته باشند بسیار ساده تر از گذشته شده است و گزینه های بیشتری هم برای كسب درآمد بوجود آمده است فقط كافیست یك وبلاگ داشته باشید و شروع كنید البته به دلیل تحریم های اعمال شده علیه ایرانیان وبلاگ ها و وب سایت های فارسی برای كسب درآمد از روش های معمول دچار دردسر هایی هستند و در برخی موارد این كار غیر ممكن شده است. اما اگر می توانید به زبانی غیر از فارسی مانند انگلیسی یا عربی مطلب بنویسید و شخصی در خارج از كشور دارید كه می توانید به او اعتماد كنید تا برای شما یك حساب بانكی معتبر همراه با آدرس خودش باز كند، در این صورت باید بگویم یك بازار جهانی منتظر شماست فقط كافیست یك وبلاگ بسازید و شروع به نوشتن كنید. به هر حال فكر می كنم بد نباشد مروری بر روش های كسب درآمد موجود داشته باشیم.

برنامه های تبلیغاتی- در سال های اخیر تعداد شركت ها و سازمانهایی كه از طریق دیگر وب سایت های و وبلاگ ها تبلیغ می كنند بسیار زیاد شده است بدین ترتیب یك وبلاگ نویس كه معمولاً سرمایه زیادی هم ندارد بدون احتیاج به بازاریابی مشتری خود را پیدا خواهد كرد و فقط با ارائه یك شماره حساب معتبر بین المللی و پر كردن یك فرم ثبت نام و پس از بررسی هایی كه از طرف ارائه دهنده تبلیغات صورت می گیرد كسب درآمد خواهد كرد در این نوع تبلیغات دارنده وبلاگ تبلیغات متنی را را برای بازدیدكنندگان خود نمایش می دهد و با هر كلیكی كه بازدیدكنندگان روی تبلیغات متنی می كنند مبلغی به حساب وبلاگ نویس واریز می شود. معروفترین سرویس از این نوع Adsense است كه متعلق به غول اینترنتی گوگل می باشد البته گوگل ایرانیان را تحریم كرده و نمی توانند از این سرویس استفاده كنند. و از موفق ترین برنامه های تبلیغات متنی كه اخیراً به این جمع اضافه شده اند می توان به Chitika’s eMiniMalls و WidgetBucks و Text Link Ads اشاره كرد.

و از دیگر شركت هایی كه در این زمینه فعالیت می كنند می توان به

Azoogle Ads, Intelli Txt, DoubleClick, Tribal Fusion, Adbrite, Clicksor, AdHearUs, Kanoodle, Pheedo, TextAds, Bidvertiser, Fastclick,Value Click

اشاره كرد.

و اخیراً BlogAds به عنوان اولین سرویس ارائه دهنده تبلیغات متنی اختصاصی برای وبلاگ ها راه اندازی شده است.

 

تبلیغات RSS - یكی از روش های جدید كه برخی وبلاگ نویسان از آن كسب درآمد می كنند تبلیغات RSS است. و برخی از وبلاگ نویسان از این طریق به موفقیت های كوچكی دست پیدا كرده اند. اما هنوز بنده نشنیده ام كه وبلاگ نویسی به این شیوه درآمد هنگفتی بدست آورده باشد. اما فكر می كنم در آینده منبع درآمد خوبی باشد.

حمایت مالی- در این روش یا خودتان شركت یا فردی را پیدا می كنید كه محصولاتش را در وبلاگ خود تبلیغ كنید و یا آن شركت وبلاگ شما را پیدا می كند و سفارش تبلیغ می دهد و به این ترتیب با پرداخت هزینه ای شما برای او به روش های مختلف تبلیغات می كنید حتی بعضی از شركت ها كل فضای تبلیغاتی یك وبلاگ را خریداری می كنند مثلاً اگر كل تبلیغاتی كه به صورت سالیانه می توانید در یك وبلاگ انجام دهید 2 میلیون تومان باشد، این مبلغ را دریافت كرده و برای یك سال اختصاصاً برای آن شركت تبلیغ می كنید. كه در این روش هم تبلیغات دهنده سود می برد ( چون بدون رقیب و اختصاصی تبلیغ می كند و در عین حال می تواند از تخفیف های معمول برای تبلیغات بلند مدت و پرتیتراژ رسم است استفاده خواهد كرد.) و هم وبلاگ نویس چون انرژی خود را بر روی بهینه سازی وبلاگ خود می گذارد. یكی دیگر از روش های معمول این است كه كمپانی های بزرگ مبلغی را به نویسندگان وبلاگ های پر بازدید پرداخت می كنند تا برای معرفی محصول جدید آنها مطلب بنویسد و به این ترتیب آنرا به بازدید كنندگان خود معرفی كنید. فكر می كنم این روش در ایران كارایی زیادی داشته باشد چون ما در ایران قانون محكمی برای حمایت از نویسندگان اینترنتی نداریم و حاصل زحمات چندین ساعته و تخصص چندین روزه در عرض چند ثانیه به وفور كپی می شود و در اینترنت پخش می شود به عنوان مثال مطالبی كه در یاد بگیر دات كام منتشر می شود بسته به موضوع آن پس از مدتی تا 50 كپی از آن در وبلاگ ها و وب سایت های مختلف یافت می شود (حتی بعضی از وب سایت های دولتی كه دارای بودجه های سنگینی هستند و در اینجا از آنها نام نمی برم بدون ذكر منبع، مقالات یاد بگیر دات كام را كپی می كنند .) خوب حداقل به این روش برای نویسندگان هم فرصت مناسبی فراهم می شود تا امرار معاش كنند. و البته بیشترین سود را تولید كننده یا صاحب كالا خواهد برد.

برنامه های Affiliate (واسطه ای) - در این روش یك شركت به عنوان واسط بین فروشنده اصلی (صاحب كالا) و فروشنده جزء (وبلاگ نویسان و صاحبان وب سایت ها) عمل می كند و به ازای فروش هر كالا درصدی از سود به فرشنده جزء یا وبلاگ نویس پرداخت می شود. این شیوه بیشتر به نفع صاحب كالا است چون حتی اگر جنسش فروخته نشود برای آن تبلیغات مجانی كرده است. اما روی دیگر سكه وبلاگ نویسان و صاحبان سایت ها هستند كه اگر شركت واسط معتبر باشد درآمد نسبتاً خوبی می توانند داشته باشند در ایران هم این روش متداول ترین روش برای كسب درآمد است. اما وبلاگ نویسان و صاحبان سایت های ایرانی كه از این روش استفاده می كنند معمولاً كلاه گشادی از طرف شركت های واسط سرشان می رود و از آنجا كه این شركت ها روش های تبلیغات هرمی برای خود دارند متاسفانه با جستجو در اینترنت تعریف  تمجید های دروغین زیادی در مورد آنها خواهید یافت و چون یك وبلاگ نویس ظاهراً هزینه ای برای تبلیغ متحمل نشده است (در حالیكه وقت گرانقدر خود و هزینه اتصال به اینترنت را از دست داده است. ) معمولاً شكایتی از این شركت ها نمی شود بنابراین آنها همچنان به كلاه برداری خود ادامه می دهند و كسی جلوی آنها را نمی گیرد. خلاصه باید بگویم وبلاگ نویسان زیادی به این روش در كشور ما مورد سوء استفاده قرار گرفته اند و می گیرند. البته در دنیا شركت های معتبر و قانونی هم وجود دارند كه از آنجمله می توان به Amazon, Linkshare, Clickbank,  Commission Junction اشاره كرد. و سود نسبتاً مناسبی هم به وبلاگ نویسان پرداخت می كنند.

دارایی های دیجیتال - روزانه تعداد وبلاگ هایی كه كار های دیجیتال خود می فروشند بیشتر می شود كه از آنجمله می توان به e-book ها و دوره های آموزشی و سمینار های از راه دور اشاره كرد. كه البته این روش هم نیاز به اجرای دقیق قانون كپی رایت دارد.

شبكه وبلاگ نویسی -  یكی از روش های موثر كه امروزه زیاد به چشم می خورد. اتحاد چندین وبلاگ كوچك است. به این صورت كه چندین وبلاگ نویس درباره موضوعی مشترك یا نزدیك به هم شروع به نوشتن می كنند. و به یكدیگر لینك می دهند و گاه هر كدام از آنها دو یا چند وبلاگ را به طور همزمان اداره می كنند. و برای جذب حامیان مالی هم به صورت مشترك بازار یابی می كنند و وقتی كه یك مشتری پیدا كردند به صورت گروهی برای فروش كالا یا خدمات او كار می كنند. این افراد به صورت گروهی كار می كنند بنابراین یك شبكه قوی بوجود آورده اند كه هم خواننده را راضی نگه داشته اند و هم می توانند به طور موثری تبلیغات كنند و حامی مالی خود را راضی نگه دارند البته درآمد آنها هم تقسیم می شود ولی آنها می توانند از روش ها متنوعی برای كسب درآمد استفاده كنند. عده ای هم كه وب سایت دارند افرادی را استخدام می كنند كه وبلاگ نویسند و از آنها می خواهند درباره وب سایت آنها مطلب بنویسند و به سایت آنها لینك بدهند. و به این صورت یك شبكه حمایتی می سازند.

موقعیت های شغلی -  در سراسر دنیا رسم است كه وبلاگ نویسان موفق توسط روزنامه ها، مجلات، وب سایت های بزرگ و سایر سازمان های خصوصی یا دولتی استخدام می شوند یا قرار داد هایی با آنها بسته می شود و خدمات آنها برای یك دوره مشخص خریداری می شود.  به این ترتیب برای وبلاگ نویسان موقعیت های شغلی جدید و مناسبی بوجود خواهد آمد.

هدیه گرفتن - در بعضی از كشورها از جمله آمریكا رسم است كه وبلاگ نویسانی كه مطالب مفیدی می نویسند از خوانندگان و موسسات پاداش  می گیرند گاه این پاداش ها و جوایز آنقدر زیاد می شود كه شخص می تواند بقیه عمر خود را فقط وبلاگ نویسی كند. نمونه موفق این افراد «جیسون كوكته» است.

تجارت - بعضی از وبلاگ نویسان مقالات زیادی درباره انواع كالا و برند های مختلف می نویسند و آنها را نقد می كنند و در كنار این مقالات یك فروشگاه اینترنتی راه می اندازند و به این ترتیب برای خود یك تجارت كوچك راه می اندازند. برای اینكه با این روش درآمد مناسب داشته باشید باید یك وبلاگ یا وب سایت بزرگ و بسیار فعال داشته باشید كه مرتب به روز رسانی می شود.

مشاوره - یكی از راه های كسب درآمد به كمك وبلاگ نویسی گرفتن حق مشاوره است. اگر تخصصی دارید می توانید در مورد آن تحققیق كنید و اطلاعات بیشتری بدست آورید سپس مقالات زیادی بنویسید و در ازای دریافت وجه با توجه به تخصص خود به آنها مشاوره بدهید توجه داشته باشید كه باید در زمینه ای كه می خواهید مشاوره خود را بفروشید باید صلاحیت داشته باشید تا دچار مشكلات بعدی نشوید.

سخنرانی - اگر فردی هستید كه به راحتی مقاله می نویسد پس احتمالاً می توانید خوب هم سخنرانی كنید پس می توانید جلسات آموزش و سمیتار برگزار كنید و برای مدعوین سخنرانی كنید و از طریق فروش بلیط كسب درآمد كنید و البته اعتبار زیادی هم كسب خواهید كرد.

منبع . یادبگیر
Admin Logo
themebox Logoدانلود موزیک ، دانلود آهنگ جدید
دانلود فیلم