تبلیغات
معرفی راههای کسب درآمد از اینترنت - Page Cloaking چیست؟

با ما باشید.

Page Cloaking چیست؟

نویسنده :سهیل صادقی
تاریخ:سه شنبه 17 اسفند 1389-09:56 ق.ظ

Page Cloaking فنی است كه با استفاده از آن صفحات وب را می توان به روش های متفاوت نمایش داد. از این فن معمولاً به دو دلیل استفاده می شود:

  1. صاحبان وب سایت ها سورس كد صفحاتشان را برای موتور های جستجو بهینه سازی می كنند تا بتوانند در بین رقبا رتبه بهتری كسب كنند ولی آنها نمی خواهند رقبا از این كد ها با خبر شوند و شیوه آنها را استفاده كنند به همین دلیل از Page Cloaking استفاده می كنند تا از دسترسی رقبا به رمز و راز كار خود مانع شوند.

  2. بعضی طراحان وب سایت متن هایی در صفحات خود قرار می دهند كه سبب بهبود رتبه آن صفحات در نتایج جستجو می شوند و ترافیك بیشتری به سایت آنها روانه خواهد كرد ولی این متون لزوماً برای خواننده آن صفحات جالب نیستند بنابراین از این روش استفاده می كنند تا مانع از دیده شدن بعضی از محتویات یك صفحه توسط بازدید كنندگان شوند در حالیكه موتور های جستجو این نتایج را می بینند.

اما زمانیكه یك وب سایت از این روش در صفحات خود استفاده می كند مانع از این می شود كه موتور های جستجو همان محتویاتی را ببینند كه كاربر آن را می بینند. و اگر موتور جستجو نتواند این وظیفه را بدرستی انجام دهد اعتماد بازدید كنندگان خود را از دست خواهد داد بنابراین در صورتی كه موتور های جستجو متوجه شوند شما از چنین روش هایی یا همان Page Cloaking در صفحات وب سایت خود استفاده كرده اید ممكن است وب سایت شما را از لیست خود حذف كنند. بنابراین هیچگاه به استفاده از چنین روش هایی فكر نكنید چون ممكن است همه زحمات شما را یك شبه بر باد دهد.

علی یزدی مقدم
Admin Logo
themebox Logoدانلود موزیک ، دانلود آهنگ جدید
دانلود فیلم