تبلیغات
معرفی راههای کسب درآمد از اینترنت - فلزات اساسی و تلویزیون ارزان شد

با ما باشید.

فلزات اساسی و تلویزیون ارزان شد

نویسنده :سهیل صادقی
تاریخ:پنجشنبه 24 اردیبهشت 1394-06:51 ب.ظ

جدیدترین آمارگیری از صنایع كشور نشان می‌دهد 9 گروه صنعتی كشور دارای تورم دو رقمی، هشت گروه تورم زیر 10 درصد و چهار گروه تورم منفی داشته‌اند.
جداول مركز آمار از تورم تولیدكننده در زمستان 93 نشان می دهد بخش فلزات اساسی با منفی دو درصد و تولید رادیو، تلویزیون و دستگاه‌های ارتباطی با منفی 4.6 درصد در گروه اقلام با تومر منفی جای گرفته اند. همانطور كه رشد تورم می‌توان اثرات مخربی در اقتصاد داشته باشد؛ تورم منفی نیز تبعات ناخوشایندی بر تولید خواهد داشت.

وقتی یك كالایی تولید می شود با درصد سودی كارشناسی باید به فروش برسد؛ زمانی كه تورم منفی می‌شود به مفهوم كاهش حاشیه سود تولید آن كالاست و وقتی كاهش تورم از درصد سود در نظر گرفته شده نیز بیشتر می‌شود به مفهوم زیان تولید كننده و فروش به قیمتی پایین‌تر از هزینه تمام شده است. به این ترتیب كاهش تورم نباید تا سطح منفی شدن پیش رود.

البته تورم منفی دو گروه نامبرده به حدی نیست كه منجر به زیان واحدهای تولیدی شده باشد و این افت تورم در مرحله كاهش حاشیه سود است. در بخش گروه‌تولید فلزات اساسی مشاهده می‌شودكه طی سه فصل متوالی قیمت‌ها در این بخش كاهشی و تورم منفی بوده است.

تورم این گروه در فصل تابستان، پاییز و زمستان به ترتیب منفی 0.3 درصد، منفی 1.3 درصدو منفی 2 درصد برآورد شده است.

در فصل‌های قبل از آن اما فلزات سنگین تورم مثبت و البته دو رقمی داشته‌اند. از فصل بهار 93 تا 10 فصل قبل از آن كه به زمستان سال 90 می‌رسد این تورم مثبت بوده است. در سه فصل زمستان 91 و بهار و تابستان 92 نیز تورم بالای 50 درصد و به ترتیب 61.3، 68.7 و 69.6 درصد افزایش یافته است.

در بخش تولید رادیو و تلویزیون نیز روال همین‌گونه است. كاهش تورم در این بخش تا منفی 4.6 درصد پس از سه فصل زمستان 90، بهار و تابستان 91 كه این بخش تورم منفی داشته است، در طول فصل‌های بعد تا زمستان 93 همواره تورم در این گروه بالا و به جز یك فصل دو رقمی بوده است.
Admin Logo
themebox Logoدانلود موزیک ، دانلود آهنگ جدید
دانلود فیلم